مخاطب اصلی روحانی درخصوص رییس غیرقانوی ستاد چه کسی بود؟ / "م-الف" کیست؟ - تیتر نیوز
 
رویداد۲۴-سال آینده انتخابات ریاست جمهوری را در پیش رو داریم و با وجود آنکه هنوز ستاد انتخاباتی حسن روحانی تکمیل نشده است، ستاد مردمی او که هیچ ارتباطی با روحانی و ستاد او ندارد در حال بهره‎برداری کاسب مآبانه ار این دکان است و نه تنها فعالیت خود را آغاز کرده، بلکه حکم برای دیگر استان‎ها نیز صادر می‎کند.
 
در همین حال نهاد ریاست جمهوری در بیانیه ای هشدارداده است که “اخیرا برخی افراد سودجو و بعضا دارای سوابق کیفری، با ادعای انتساب به برخی مقامات دولت، اقدام به صدور احکام صوری برای افراد به عنوان رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان ها کرده اند.این اقدام که با هدف سوء استفاده و کلاهبرداری صورت می گیرد با درخواست این دفتر از سوی نهادهای قانونی کشور در حال پیگیری است.”
 
به نظر می رسد مخاطب این بیانیه نهاد ریاست جمهوری “م – الف” فعال مدعی اعتدالگرایان است که از چندی پیش در تهران، ابتدای خیابان اسدآبادی پلاک … ستاد انتخاباتی تحت عنوان ستاد انتخابات مردمی دکتر روحانی را فعال کرده است.
 
فصل انتخابات که فرا می‎رسد حال و هوای کشور هم به لحاظ افزایش هیجانات و مسائل مربوط به آن تغییر می‎کند. به عبارتی دیگر در این روزها تمام گروه‎های سیاسی وارد صحنه می‎شوند؛ فرقی نمی‎کند در چه موقعیت باشند همه می‎آیند تا از سفره‎ای که پهن می‎شود بی نصیب نمانند.
 
ورود گروه‎های سیاسی به انتخابات همراه با فعالیت‎هایی در راستای افزایش مشارکت مردمی همراه می‎شود و چنین نیست که صرف اعلام  بیانیه و طرح حمایت از کاندیدای مورد نظر خود کسب آرا مورد نیاز محقق شود. در این خصوص به طور معمول ستادهای انتخاباتی نقش بسیار حائز اهمیتی بازی می‎کنند و در ایجاد شور انتخاباتی تاثیرگذار هستند و البته در کنار آن همین ستادها می تواند به ایجاد رانت پس از انتخابات در صورت پیروزی نامزد مورد حمایت منجر شود.
 
اعضای ستاد انتخاباتی به طور معمول از سوی کاندیداها تعیین می‎شوند و چهره‎ها برای این فعالیت‎ها کاملا مشخص هستند، اما ستادهای مردمی به هماهنگی با نامزد انتخاباتی نیازی ندارند و می‎توانند با تکیه بر کمک‎های مالی خود و مردم و تنها مشورت با ستاد کل کار تبلیغاتی را انجام دهند.
 
ستادهای مردمی به طور معمول پس از پایان کار انتخاباتی فعالیت خود را به اتمام می‎رسانند زیرا هدفشان تنها به دلایلی که خود از آن آگاه هستند، پیروزی نامزد مورد نظر در انتخابات است، اما در ظاهر این کار برای برخی از گردانندگان ستاد مردمی در تهران معنای دیگری پیدا کرده است.
 
“م – الف”  به عنوان  رئیس ستاد مردمی حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرد.  او  پس ازاتمام انتخابات ریاست جمهوری در ظاهر تصور دیگری از انتخابات ریاست جمهوری داشته است و به عنوان یک سکوی پرش به جایگاهی بالاتر به آن می نگریسته است. در همین راستا هم  هفته نامه‎ای تحت نام اعتدال گرایان را به انتشار درآورد که گرچه بر روی کیوسک قرار نمی‎گیرد و مردم از مطالب آن آگاه نمی‎شوند اما در ظاهر برای مصارف دیگر می‎تواند کارآمد باشد.
 
او در همین هفته نامه تصویری از خود در کنار اعضا منتخب ستاد انتخاباتی حسن روحانی مانند محمد شریعتمداری، اکبر ترکان، مرتضی بانک، علی جنتی و محمد علی نجفی منتشر کرده است و تلاش کرده است تا این ذهنیت را القا کند که “م-الف” با روحانی ارتباط نزدیکی دارد و در ستادهای انتخاباتی او دارای نقش موثری است.
 
این در حالی است که یک منبع آگاه در ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گفت‎وگو با رویداد۲۴ بیان کرده است که هیچ رابطه‎ای بین “م – الف” و ستاد انتخاباتی روحانی وجود ندارد.
 
با این حال انتشار تصویر ارشدی در کنار اعضای ستاد مرکزی روحانی می تواند منجر به گمراهی و سو استفاده از ناآگاهی مردم از عدم ارتباط ” م- الف” با ستاد روحانی شود.
 
  این در حالی است که “م- الف” در حال گسترش فعالیت‎های خود از تهران به سایر شهرستان‎ها است و در همین راستا او برای رئیس ستاد انتخاباتی مردمی روحانی در برخی از استان‎ها نیز حکم صادر کرده است. 
 
“م- الف” در انتخابات سال ۹۲ نیز به همین شیوه یعنی بدون اخذ مجوز و اطلاع روحانی و ستاد مرکزی او فعالیت انتخاباتی داشت و پس از پیروزی روحانی حتی تلاش کرد تا در انتخابات وزرا نقش آفرینی کند. اما در ظاهر بنا به گفته همان منبع آگاه، حتی از حضور او در نهاد ریاست جمهوری هم ممانعت به عمل آمد و دستور منبع رفت و آمد به آن نهاد صادر شد.
 
او برای انتخابات مجلس در سال گذشته نیز وارد صحنه شد و با نزدیک شدن به اصلاح طلبان و اعتدال گرایان به دنبال سکوی پرشی برای کسب ارتباطات بیشتر بوده است. 
 
قائم مقام “م- الف” در ستاد خودخوانده مردمی روحانی مدعی است که او با خاندان هاشمی رابطه نزدیکی دارد و بسیاری از نمایندگان مجلس از مدام به آنجا رفت و آمد می‎کنند و در وجود رابطه نزدیکش  با حسن روحانی، رئیس جمهور هیچ تردیدی وجود ندارد.
 
خبرنگار رویداد۲۴ که به بهانه همکاری به دفتر کار او در خیابان اسدآبادی مراجعه کرد با این پیشنهاد کاری از سوی قائم مقام “م-الف” روبرو شد که تا پایان انتخابات ریاست جمهوری به صورت افتخاری در ستاد مردمی روحانی به ریاست آقای “م-الف” کار کند که این همکاری می‎تواند سکوی پرتابی برای استخدام در سازمان‎ها و ارگان‎های دولتی باشد.
 
بر این اساس “م- الف” در ستاد مردمی که به راه انداخته است علاوه بر اینکه به دنبال جذب کمک‎های مالی مردم است به مراجعه کنندگانش وعده شغل و استخدام در دولت بعدی روحانی می دهد.
 
“م- الف” که سابقه چندانی در فعالیت‎های سیاسی دارد. بلافاصله پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری، موجودیت جبهه متحد اعتدالگرایان را اعلام کرد که نه تنها در اخذ مجوز آن تردید وجود دارد بلکه نشان از این دارد که عده‎ای از راه نزدیک کردن خود به خط مشی سیاسی حاکم بر کشور به دنبال سودجویی‎های شخصی هستند و این افراد با راه انداختن دکانی تحت نام ستاد انتخاباتی از دسته همان کسانی هستند که روزی به چپ د و روز دیگر به سمت راست گرایش پیدا می کنند و در بزنگاه ها از پشت خنجر خواهند زد.
برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد