گزارش تکمیلی از آتش سوزی بازار زرگرهای کرمانشاه +تصاویر - تیتر نیوز

بازار سنتی کرمانشاه در محدوده بازار زرگرها ساعت ۱۵ عصر امروز (جمعه) دچار آتش سوزی شد.

براساس مشاهدات خبرنگار ایرنا، سقف محدوده درب دوم بازار زرگرها تا انتهای این بازار در دو سمت بازار دچار حریق شد و شیروانی های بخشی از بازار نیز به دلیل آتش گرفتن تیرک های چوبی تخریب شد.

تعدادی از مغازه های طبقه دوم بازار دچار آسیب شدند و علاوه بر طلافروشی ها به بخشی از مغازه های لباس فروشی نیز آسیب عمده ای وارد شده است.
علاوه بر مغازه داخل بازار سنتی، تعدادی از واحدهای تجاری طبقه دوم محدوده خیابان مدرس نیز تخریب شده است.

آتش گرفتن تیرکهای چوبی بازار باعث شده که سقف تعدادی از مغازه های طبقه همکف بازار و محدوده خیابان مدرس در آستانه تخریب قرار بگیرد.

اکنون ماموران یگان امداد نیروی انتظامی در محدوده بازار زرگرها و خیابان مدرس مستقر شده اند و ماموران خودروهای آتش نشانی و اورژانس نیز در محدوده خیابان مدرس حضور دارند.

فصل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه که در محل حادثه در گفتگو با خبرنگار ایرنا صحبت می کرد، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش ماموران آتش نشانی، این آتش سوزی ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه مهار شد.

وی خاطرنشان کرد: هنوز اطلاع دقیقی از تعداد مغازه هایی که دچار حریق شده اند در دست نیست اما احتمالا بالغ بر ۴۰ مورد دچار آتش سوزی شده اند.
رنجبر گفت: علت دقیق آتش سوزی و برآورد خسارت وارد شده به زودی اعلام خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه حادثه آتش سوزی خسارت جانی به همراه نداشته است، گفت: ۶ نفر در این حادثه مصدوم شدند که سه نفر آن ها نیز به صورت سرپایی مداوا و سه نفر دیگر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: بیشتر مغازه هایی که دچار حریق شدند لباس فروشی بودند که در راسته بازار زرگرها (طلا فروشی ها) قرار داشتند هرچند تعدادی از طلا فروشی ها نیز دچار حریق شدند.

رنجبر گفت: با وجود مهار کامل آتش، هنوز چند دستگاه خودروی آتش نشانی و همچنین نیروی انتظامی در محل حضور دارند و کارکنان شهرداری نیز مشغول پاکسازی محل هستند.

رنجبر در پایان گفت: از همان دقایق ابتدایی استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیریت بحران استان پای کار بودند و خوشبختانه همه چیز تحت کنترل است.

**خیابان مدرس تا اطلاع ثانوی بسته است

رییس پلیس راهور کرمانشاه گفت: به دنبال آتس سوزی در بازار سنتی و زرگرهای کرمانشاه، تردد در خیابان مدرس تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نیست.
سرهنگ محمدی مرادی در گفتگو با ایرنا افزود: این ممنوعیت ترد ممکن است در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

** احتمال ریزش سقف بازار زرگرهای کرمانشاه وجود دارد

مدیرعامل آتش نشانی کرمانشاه هم گفت: بعد از مهار آتش سوزی نیروهای آتش نشانی هم اکنون مشغول ایمن سازی محل حادثه هستند.

غلامرضا رضایی در گفتگو با ایرنا افزود: در این آتش سوزی که به مدت حدود ۳/۵ ساعت طول کشید خوشبختانه آسیب جدی به مغازه های طلا فروشی و مغازه های لباس فروشی بازار سنتی وارد نشد.

وی اظهار کرد: در این آتش سوزی تیرک های سقف چوبی بازار سنتی کرمانشاه دچار آتش سوزی شد و ماموران آتش نشانی برای مهار آتش مجبور شدند بخشی از سقف بازار را بردارند.

مدیرعامل آتش نشانی کرمانشاه اعلام کرد: با توجه به قدیمی بودن بافت بازار سنتی کرمانشاه احتمال ریزش سقف بازار زرگرها وجود دارد.

** تشکیل گروه تخصصی برای تخریب بخشی از بازار کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه هم با بیان اینکه پس از وقوع حادثه ۲۰ دستگاه خودرو آتش نشانی و ۹ دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام شدند، گفت: علاوه بر آتش نشانی شهرداری کرمانشاه، خودروهای آتش نشانی شرکت پالایش و پخش نیز وارد عمل شدند و به آتش نشان های بیستون نیز آماده باش داده شد.
رضا محمودیان افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی به همراه نداشته است و تنها ۹ نفر دچار آسیب دیدگی جزیی شدند که حال آنها مساعد است.

وی توضیح داد: به دلیل اینکه احتمال ریزش بخشی از بازار وجود دارد، فردا در ستاد مدیریت بحران شهرستان کرمانشاه جلسه ای را با حضور نمایندگان دستگاه قضا، میراث فرهنگی، شهرداری و سایر دستگاه های خدماتی تشکیل خواهیم داد تا در خصوص تخریب بخشی از بافت فرسوده بازار تصمیم گیری شود.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد