دکتر کریم: کرمانشاه نیاز به احداث ۱۰ مرکز "اچ آی وی" دارد - تیتر نیوز

دکتر حسین کریم در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، استاندار کرمانشاه و مدیران دستگاه های اجرایی برگزارشد، اظهارداشت: وقتی بحث اعتیاد می آید یک عارضه جدی تر به نام HIV به دنبال آن می آید که از خود اعتیاد خطرناک تر و پرهزینه تر است.

 

 

وی ادامه داد: تاکنون ۳۴ هزار نفر مبتلا به HIV در کشور شناسایی شده است و این تعداد به سرعت درحال افزایش است که باید یک فکر اساسی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: پیشنهاد می کنیم بحث HIV را در بقیه قضایای درمانی و پیشگیری در کشور ادغام کنید.

 

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها یک مرکز HIV در استان کرمانشاه وجود دارد، تصریح داشت: با توجه به اینکه ۳۶۰۰ فرد مبتلا به HIV در استان شناسایی شده است که ۱۲ درصد از کل آمار کشور را شامل می شود ما حداقل نیازمند به احداث ۱۰ مرکز HIV در استان کرمانشاه هستیم.

 

 

دکتر کریم در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد:  وقتی برخی از امور به بهزیستی سپرده می شود باید در بحث تامین پزشک و نیروهای تخصصی لحاظ شود از سوی دیگر باید تکلیف اعتبارات نیز مشخص گردد.

 

 

وی در رابطه با مراکز MMT گفت: یکی از معضلات کشور بحث وجود MMT ها است. در این مراکز باید از طریق انجام کار کارشناسی از اعتیاد تزریقی جلوگیری شود و در کنار آن را کنترل کرد اما موانعی وجود دارد. از این رو حجم این مراکز در کشور باید کم شود و مراکز درمانی و ترک اعتیاد در قالب سمن ها به مردم واگذار شود تا مشکلات این بخش حل شود.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواستار توجه ریشه ای به علل ریشه ای معضلاتی مانند بیکاری و اعتیاد در کشور شد و یادآورشد: استان کرمانشاه در زمینه شناسایی افراد مبتلا به ایدز رتبه اول کشور را دارد، زمانی ۵۰ درصد از آمار کل افراد شناسایی شده متعلق به استان کرمانشاه بود که پس از تلاش دیگر استان ها در شناسایی این افراد اکنون به ۱۲ رسیده است.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد