فقط دزدی نکنیم /فساد اقتصادی ،شورای شهر و مدیریت شهری را در نظر مردم کدر کرده است - تیتر نیوز

متن یادداشت «فرزاد رادبوی» فعال سیاسی اصلاح طلب که در اختیار خبرگزاری برنا قرار گرفت به شرح زیر است:

 

انتخابات شوراها به دلایل مختلف مورد توجه اغلب اصلاح طلبان و خصوصا ما جوانان اصلاح طلب قرار گرفته که این اتفاق را میدان مناسبی برای ورود به عرصه‌ای بزرگتر بدانیم. اما قرار است به شورای شهر برویم که چه کار کنیم؟ برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت، هر جوان اصلاح‌طلبی که وارد شورای شهر شد، مناسب است که این موارد را در دستور کار خود قرار دهد:

 

۱-  مهمترین مساله مقابله با فساد اقتصادی و ایجاد سازوکارهایی برای شفافیت اقتصادی است. آنچه امروز شورای شهر و مدیریت شهری را در نظر مردم کدر کرده، نبودن شفافیت اقتصادی و شائبه امکان وقوع فسادهای اقتصادی است. از این رو لازم است که اولا افراد پاکدست وارد لیست و شورا شوند، ثانیا جوان اصلاح طلب منتخب ایده‌هایی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی داشته باشند، هم به مردم خدمتی بزرگ کرده باشد و هم آبرویی برای جوانان اصلاح طلب و حامیان این جریان شود.

 

۲-  ساده انگاری است که تصور کنیم شورای شهر تهران باید صرفا متشکل از متخصصین شهرسازی باشد، چراکه همه می‌دانیم این شورا یکی از سیاسی‌ترین عرصه‌های مدیریتی بوده و لازم است که هر عضو آن فهم بالایی از سیاست داشته باشد و بتواند پیچیدگی‌های روابط سیاسی و اقتصادی افراد و گروه‌ها را درک کند.

 

۳-  کمک به جوانگرایی مدیریت شهری نیز نکته‌ای است که هرچند قالیباف در بین اصولگرایان بیشتر به آن توجه داشت اما هنوز هم ساختار اداره شهر تهران مسن و کند است. همچنین ظرفیت‌های بسیاری در میان جوانان اصلاح‌طلب وجود دارد. از این جهت جوانان اصلاح طلب منتخب شورا نه فقط هم گروهی‌های خود بلکه لازم است با نگاهی فراگروهی از میان همه گروه‌ها، جوانان دیگر را به کار گیرند تا خروجی مثبت و چشمگیر آن در آینده باعث اعتماد مردم شود.

 

با در نظر گرفتن همین ۳ مساله می‌توان به آینده مدیریت شهری و ترفیع جوانان اصلاح‌طلب در عرصه‌های گوناگون امید بست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد