همایش نقش راهبردی شورای شهر در چشم انداز توسعه شهر کرمانشاه برگزار شد - تیتر نیوز
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تابناک،حاج صادق خانی علی اکبری چهره ماندگار سه دهه مقاومت از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عنوان سخنران همایش نقش راهبردی شورای شهر در چشم انداز توسعه شهر کرمانشاه حضور یافته بود با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران گفت :آن روزهایی که  حضرت امام دستور تاسیس سپاه را صادر کردند خیلی ها تصور میکردند حضرت امام به دلیل مواجه شدن کشور با بحران های داخلی و تهدیدهای خارجی این دستور را صادر کرده اند و طرح سوال می نمودند که آیا بهتر نبود حضرت امام به جای تاسیس سپاه به تقویت ارتش می پرداخت .
 
 
وی در ادامه تحلیل خود از تاسیس سپاه عنوان کرد : امام (ره) و دستگاه نظام اعتماد کاملی نسبت به ارتش داشتند و آنچه که موجب تاسیس سپاه پاسداران گردید در واقع آینده نگری حضرت امام خمینی (ره) بود و امروز با نگاهی که به مجاهدت ها، دستاوردها و عملکردهای سپاه می اندازیم به مفهوم عمیق عبارت ” اگر سپاه نبود کشور هم نبود ” بیشتر پی می بریم. 
 
 
این چهره ماندگار در ادامه پیرامون موضوع سمینار عنوان کرد : رابطه لازم و ملزومی شورای شهر و توسعه کرمانشاه امری غیر قابل انکار است زیرا امروزه زیرساخت های شهری در جهان تحول اساسی یافته  است که علاوه بر ریل گذاری  توسعه شهری در مسیری حرکت می کند که بتواند  بر اقتصاد ، فرهنگ و رفاه و آسایش شهروندان  تاثیر مثبت بگذارد .
 
 
آقای صادق خانی گفت: در یک ارزیابی کلی مشکلات شورا و شهرداری کرمانشاه در سه حوزه قابل طرح است الف) نظام برنامه ریزی ب) نظام مدیریت ج) نظام بودجه ریزی مورد بررسی است.
 
 
خانی علی اکبری در ادامه با برشمردن مشکلات شورا و شهرداری در حوزه برنامه ریزی افزود:
در بسیاری از شهرها مدیریت شهری در حال تدوین یا اجرای برنامه های دراز مدت است ، اما در کرمانشاه در اصل ضرورت تهیه و تدوین برنامه یک ساله بحث و اختلاف داریم .
 
 
وی سپس با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ به ” اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ” عنوان کرد :
مهمترین موضوعی که در حوزه مدیریت شهری می تواند در توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار باشد ، توجه به موضوع برنامه ریزی و بودجه، ارزیابی عملکرد و بهبود روش هاست. 
 
 
حاج صادق خانی با اشاره به پروژه شهری مونوریل گفت: مونوریل کرمانشاه نمونه بارز نداشتن برنامه برای توسعه شهر است برنامه توسعه یا سند چشم انداز قلب یک شهر محسوب می گردد و در آن سرنوشت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و کالبد شهر تعیین می گردد وقتی که نقشه راه برای توسعه شهر نداریم سراغ پروژه ای می رویم که بیست سال پیش در دنیا منسوخ شده است. 
 
 
این مشاور سیاسی در شرح و بسط مشکل شورا و شهرداری کرمانشاه در نظام مدیریت و با ابراز تاسف از اینکه بین ساختمان شورا و نخبگان ایجاد فاصله گردیده گفت :تابحال اینگونه اغلب افرادی که وارد شورای شهر شده اند به دنبال کادر سازی برای خود و اطرافیان خود بوده اند. 
 
 
خانی علی اکبری با اشاره به آمار بالای تایید صلاحیت داوطلبان عضویت در شورای شهر پنجم گفت:نظام جمهوری اسلامی به معنی تمام کلمه حکومت شهرها را به خود شهروندان واگذار نموده و عرصه را برای دخالت مردم بر تصمیم هایی که در زندگیشان اثر می گذارد باز گذاشته است .
 
 
این تحلیلگر مسائل سیاسی ماموریت اصلی شورای پنجم را بازگرداندن اعتبار، آبرو و جایگاه قانونی شورای شهر دانست و گفت : اشتغال فکری شورای آتی فقر و بیکاری ، بی هویتی شهر و  حقوق فردی و اجتماعی شهروندان  است.
 
 
این مشاور سابق سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور از مبلمان غیر اصولی، زیرساخت های نامرتب شهری، آلودگی هوا، ترافیک  و چهره کسالت بار شهر انتقاد کرد و گفت : “میزان استرس های شهروندان کرمانشاهی از مرز هشدار به نقطه بسیار خطرناک رسیده است”.
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد