استاندار کرمانشاه در جمع ستاد اصلاح طلبان :دولت دوم دکتر روحانی کارنامه موفق تری را به نمایش خواهد داشت - تیتر نیوز

استاندار کرمانشاه گفت: دولت به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی کشور و همچنین حل مشکلات باقی مانده با دنیا است و کاری که در این مرحله صورت می گیرد عظیم تر از گذشته خواهد بود و دولت در دور دوم کارنامه بسیار موفق تری را از خود به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش تیتر نیوز ، اسدالله رازانی در جمع ستاد اصلاح طلبان حامی دکتر روحانی ضمن تجلیل از حضور باشکوه و گسترده مردم در انتخابات؛ اظهار کرد: امروز در نظام مردم سالار جمهوری اسلامی نهادهای مختلف به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با رأی مردم انتخاب می شوند که این موضوع جلوه بارزی از مردمسالاری دینی و دموکراسی محسوب می شود.

استاندار کرمانشاه افزود: بعد از جایگاه والای رهبری، ریاست جمهوری عالی ترین مقام کشور محسوب می شود که جناح ها و جریان های مختلف درون نظام و به ویژه دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی و اعتدال با یکدیگر یک رقابت بسیار جدی برای پیروزی در این عرصه دارند.

این مقام عالی استان اظهار کرد: در این زمینه باید در درجه اول قدردان مقام معظم رهبری باشیم. ایشان با هدایت های عالمانه خویش فضایی را فراهم کردند تا یک رقابت انتخاباتی به معنی واقعی آن در کشور شکل بگیرد و مطالبی که شاید در شرایط دیگری قابل عنوان نبود در تجمعات، جلسات و مناظره ها توسط نامزدهای هر دو جناح مطرح شد و در نهایت مردم با رأی خود در مورد آن ها قضاوت کردند.

وی تصریح کرد: برخی بی نزاکتی ها، تهمت ها و رفتارهای ناپسند در طول این ایام صورت گرفت که برای مردم آزار دهنده بود که با توجه به برد قاطعانه دکتر روحانی و همراهانشان امروز نباید خیلی به آن موضوعات برگردیم.

رازانی افزود: این انتخابات در شفافیت کامل برگزار شد و فرصتی برای مردم فراهم شد تا نامزدها و تفکراتشان را به شکل مناسبی بشناسند و از سر شعور و شناخت به آن ها رأی دهند.

این مقام عالی استان میانگین مشارکت مردم کرمانشاه در انتخابات ریاست جمهوری را همپای کل کشور ارزیابی کرد و گفت: میانگین مشارکت مردم در کل کشور ۷۳ درصد بود که این میزان در استان کرمانشاه به ۷۲ درصد رسید.

وی با اشاره به افزایش آرای دکتر روحانی در دور دوم ریاست جمهوری اظهار کرد: دکتر روحانی در کل کشور با رأی قاطع ۵۷ درصدی به ریاست جمهوری رسید که در مقایسه با آرای ۵۱ درصدی ایشان در دور قبل، رشد چشمگیری را نشان می دهد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه بیش از دو سوم آرای استان به دکتر روحانی داده شد گفت: در دوره گذشته مردم استان کرمانشاه ۶۲ درصد از آرای خود را به دکتر روحانی دادند و از این لحاظ رتبه ششم را در میان استان های کشور داشتند. این دوره میزان آراء به دکتر روحانی به بیش از ۶۸ درصد افزایش یافت و کرمانشاه از این به لحاظ  استان پنجم در کل کشور شد.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که دکتر روحانی انتخاب اول تمامی شهرستان های استان بود، اظهار کرد: کرمانشاه یک ایران کوچک است و دارای تنوع مذهبی و آیینی بسیاری می باشد و مردمان اهل سنت، شیعه و یارسان با برخورداری از یک پیشینه افتخارآمیز ایرانی چندهزارساله، به صورت مسالمت آمیز و در نهایت دوستی در کنار هم زندگی می کنند.

رازانی افزود: در دوره گذشته دکتر روحانی انتخاب اول جمعیت اهل سنت و شیعه استان بود و شهرستان هایی که جمعیت اهل حق داشتند رتبه های بعدی را تشکیل می دادند.، اما در این دوره با همراهی بزرگان این جمعیت، ۸۸ درصد از رای دهندگان شهرستان دالاهو به دکتر روحانی رأی دادند و این شهرستان رتبه اول را در کل استان کسب کرد. شهرستان های منطقه اورامانات و شهرستان های قصرشیرین، اسلام آباد و کرمانشاه در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

استاندار کرمانشاه اولویت بندی را از ویژگی های ممتاز مدیریتی دکتر روحانی برشمرد و گفت: دکتر روحانی در بهار سال ۹۲ و از همان دوران آغاز تبلیغات ریاست جمهوری رفع تحریم ها و موضوع هسته ای را به عنوان اولویت یک خویش انتخاب کرد که با تصویب برجام به این وعده عمل کرد.

وی ادامه داد: دولت بلافاصله بعد از موضوع برجام به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی کشور و همچنین حل مشکلات باقی مانده در عرصه بین الملل است و کاری که در این مرحله صورت می گیرد عظیم تر از گذشته خواهد بود.

این مقام عالی استان تصریح کرد: معمولاً عملکرد بسیاری از دولت ها در دور دوم ضعیف تر از دور اول است، ولی با قاطعیت می گویم دولت دکتر روحانی در دور دوم کارنامه بسیار موفق تری را از خود به نمایش خواهد گذاشت.

وی افزود: رأی بسیار بالای مردم کرمانشاه به دکتر روحانی این توان را به مدیریت ارشد استان بخشیده تا مطالبات استان را با جدیت بیشتر و روحیه ای مضاعف پیگیری کنند و دولت نیز حتماً توجه ویژه ای به توسعه این منطقه خواهد داشت.  

رازانی در پایان سخنانش سال ۹۶ را سال توفیقات مهم در استان کرمانشاه معرفی کرد و اظهار امیدواری کرد استان سال های خوبی را پیش رو داشته باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد