کلاهبرداری ۸۰۰ میلیونی مرد زن نمای اسلام آبادی از طریق اینستاگرام/ مجرم در چنگ قانون - تیتر نیوز

احساساتی شدن کاربران اینستاگرام و کلاهبرداری ۸۰۰ میلیونی مرد زن نما

جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری مردی زن نما خبر داد که در شبکه اجتماعی اینستاگرام از طریق جریحه دار کردن احساسات کاربران، بیش از ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ “علیرضا مرزبانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، عنوان کرد: پلیس فتا استان کرمانشاه در پی دریافت شکایت های تلفنی متعدد از یک کاربر شبکه اجتماعی اینستاگرام مبنی بر انجام اعمال مجرمانه، موضوع را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: تحقیقات علمی کارشناسان پلیس فتا منجر به شناسایی مردی زن نما شد که با طرح داشتن یک فرزند مبتلا به سرطان و بالا بودن هزینه های درمانی، احساسات کاربران را جریحه دار و آنان را ترغیب به پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار ریال در ازای نقاشی از عکس های ارسالی آنان می کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: کاربران فریب خورده علاوه بر اینکه پس از پرداخت وجه، کالایی دریافت نمی کردند، بلکه عکس های آنان در اختیار مرد مجردی قرار می گرفت که زمینه اخاذی را نیز فراهم می کرد.

سرهنگ مرزبانی با اشاره به اینکه متهم ساکن شهرستان اسلام آبادغرب بود، گفت: عوامل انتظامی این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند که در بازجویی های پلیس به کسب ۸۰۰ میلیون ریال پول از این روش معترف و جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان در پایان خاطرنشان کرد: از آنجا که کاربران فریب خورده به دلیل پایین بودن مبلغ کلاهبرداری، از طریق مراجع قضائی اقدام نکرده اند، لذا پیش بینی می شود مبلغ کلاهبرداری بسیار بیشتر از این مقدار باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد