گزارش دکتر صحرایی از گردهمایی ستادهای انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان های سراسر کشور با کابینه دولت و بیان مطالبات استان کرمانشاه - تیتر نیوز

دکتر جلیل صحرایی (رییس ستاد انتخابات دکتر روحانی در استان کرمانشاه)  : باستحضار می رساند که گردهمایی ستادهای انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان های سراسر کشور در روز دوشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۶ با حضور آقایان دکتر شریعتمداری رییس ستاد، دکتر بانک قائم مقام ستاد، صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر نجفی، کمالی، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و روسای ستادهای انتخاباتی استان های کشور و مسئولین ستاد مرکزی برگزار گردید.

 

 این گردهمایی بمنظور تقدیر و تشکر از ستادهای استانی برگزار گردیده بود که در مورد حفظ سرمایه اجتماعی ایجاد شده و حضور گسترده مردم در مدتی کوتاه که حاکی از یک جنبش اجتماعی بود، به گفتگو پرداخته شد.

 

 از سوی ستاد استان کرمانشاه موارد زیر در پاسخ به اقداماتی که لازم است انجام گیرد تا بتوان سرمایه اجتماعی ایجاد شده را حفظ نمود مطرح گردید:

 

۱-جلوگیری از نا امیدی مردم که در این راستا به موثر بودن انتخاب صحیح وزرا و معاونین رییس جمهور اشاره گردید. و از اینکه بنا بر اطلاعات رسیده تداوم وزارت وزیر محترم کشور فعلی در دستور کار قرار گرفته است انتقاد بعمل آمد، و ابراز شد همین یک تصمیم برای نا امید کردن همراهان آقای رییس جمهور کفایت می کند. ستاد استان کرمانشاه در راستای امیدواری مردم به تحقق برنامه های ارائه شده از سوی رییس جمهور نهایت تلاش خود را بکار برده است.

 

۲- الکریم اذا وعده وفا،
جامه عمل پوشاندن به وعده های انتخاباتی. پیشنهاد گردید که کار گروه های ویژه ای جهت تحقق وعده های انتخاباتی رییس محترم جمهور تشکیل گردد.

 

۳- بکار گرفتن مدیران دلسوز، کارآمد برای اجرای برنامه های ارائه شده از سوی ریاست محترم جمهور و کوتاه کردن دست مدیران ناکارآمد و مخالف دولت.

۴- از آنجا که سازمان ها و دوائر دولتی فاقد جوانان خوشفکر و همسوی دولت که شبانه روزی تلاش نمودند و این حماسه را خلق کردند، می باشد، اهتمام و اراده جدی در استخدام و بکاری گیری این عزیزان.

 

۵- انتقاد از عدم مشورت با ستادهای انتخاباتی استان های کشور در تعیین هیات وزیران و عدم انجامداقدامی جهت معرفی شخصیت های ملی فرهنگی، علمی و سیاسی استان ها برای تصدی این مناصب.

 

 خطاب به آقای شریعتمداری ابراز گردید حال که به اعتراف خودتان جامعه اهل حق و اهل سنت در انتخابات خوش درخشیدند چه کارهایی در نظر است که برای آن ها انجام گیرد.

 

در مورد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی نیز تذکر لازم داده شد و درخواست گردید که دولت محترم سریعا در این مورد واکنش نشان دهد.

 

جمع بندی مذاکرات از سوی معاونت محترم اجرایی رییس جمهور آقای دکتر شریعتمداری:
۱- جلسه بمنظورسپاسگزاری از روسای ستادهای استان برگزار گردید.

۲- مقرر گرددید در هر فصل گردهمایی مشابه برگزار گردد.

۳- نامه ای غیر سر گشاده به ریاست محترم جمهوری از سوی روسای ستادها در موارد مختلف تهیه گردید.

۴- مقرر گردید که خلاصه نظرات حاضرین در جلسه باطلاع رییس محترم جمهور برسد.

۵- از جمع روسای ستادها ۷ نفر بعنوان شورای مشورتی برای تعیین کارگروه های ویژه مشخص گردیدند.

 

 برداشت و تحلیل اینجانب این است که به واسطه کسب افتخارات آفریده شده در استقبال از آقای دکتر روحانی در هنگام حضور در کرمانشاه در روزهای تبلیغات انتخاباتی و برخورداری ایشان از آرای بسیار بالا و قابل توجه مردم استان علی رغم نابسامانی های موجود، مسئولین ستاد مرکزی نگاه ویژه به کرمانشاه و کرمانشاهی دارند و لازم است که احزاب، تشکل ها، اقشار و شخصیت های فرهنگی، علمی و سیاسی استان با هماهنگی و وحدت نظر و هوشیاری از این فرصت استثنایی استفاده نموده و بمنظور در مدار توسعه قرار گرفتن استان گام های اساسی برداشته شود.

 

 

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد