اولتیماتوم استاندار کرمانشاه به ادارات: در مدت ۱۵روز استعلامات صدور مجوز طرح های صنعتی را پاسخ دهند - تیتر نیوز

اسداالله رازانی روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه که در سرسرای تدبیر و امید استانداری کرمانشاه برگزار شد، زمان بر بودن و هزینه های زیاد جانبی در فرایند صدور مجوز طرح های اقتصادی را عوامل مهمی در عدم توسعه و سرمایه گذاری دراستان کرمانشاه دانست.

 

او در ادامه این دو عامل را باعث دلسردی و فرار سرمایه گذاران برشمرد و گفت: در راستای کاهش زمان فرایند صدور مجور، جذب سرمایه گذار و برطرف کردن مشکلات صدور مجوز برای طرح های اقتصادی همه مدیران باید با حس ملی گرایانه و دلسوزانه در راستای توسعه همکاری و هم افزایی داشته باشند.

 

وی ایجاد یک پایگاه اینترنتی ثبت اطلاعات جامع جی پی اس مکان یابی حریم های قانونی ادارات در راستای کاهش زمان جواب استعلام در استان را بسیار ضروری خواند و ایجاد این پایگاه اینترنتی اطلاعات جامع مکان یابی را دستور کار قرار داد.

 

رازانی همچنین خواستار وحدت رویه نظارت و پیگیری مراحل صدور مجوز طرح ها در ادارت شد و گفت: سه اداره مهم صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و راه شهرسازی که بیشترین نقش در استعلام دارند، به همراه معاونت امور اقتصادی استانداری باید یک مسئول و پست ویژه ای جهت انجام و پیگیری صدور مجوزها در دیگر ادارات استان جهت آسایش سرمایه گذاران اختصاص دهند.

 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در راستای توسعه استان باید به دنبال راهکارهای عملی و کاربردی جذب سرمایه گذاری باشیم، گفت: فرایند طولانی صدور مجوز، اعتبارات بانکی تخصیص یافته به طرح های اقتصادی در سال را هم از بین می برد پس حتما برای کاهش هرچه بیشتر این فرایند اندیشه شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد