متن کامل سخنان استاندار کرمانشاه در روز خبرنگار / معدل دانش آموزان متوسطه استان کمتر از ۱۲ است که بسیار نامطلوب است - تیتر نیوز

اسدالله رازانی شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در یکی از تالارهای خصوصی شهر کرمانشاه برگزار شد، خبرنگاری را شغلی شرافتمندانه دانست و گفت: شغلی که وظیفه اصلی آن کمک به تعالی انسان ها و اصلاح اندیشه، بینش و رفتار انسان ها است اهمیتی چند برابر پیدا خواهد کرد.

 

وی خبرنگاری را جز مشاغل مقدس دانست و اظهار داشت: خبرنگار استحقاق تکریم و بزرگداشت را دارد.

 

وی با اشاره به شرایط کرمانشاه، عنوان کرد: این استان با وضعیت مطلوب فاصله دارد و کسانی که در زمینه مطبوعات و آگاهی بخشی فعالیت می کنند نقش موثری در توسعه استان خواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه کشور ما راه پیشرفت قابل قبولی را طی کرده است، گقت: در روزهای اخیر استان کرمانشاه شاهد موفقیت های بزرگی یود که از جمله آنها می توان به افتتاح کارخانه ایران خودرو و ورود قطار یه استان کرمانشاه اشاره کرد.

 

استاندار کرمانشاه از پروژه راه آهن‌ کرمانشاه به عنوان قطار آآرزوهای کرمانشاه یاد کرد و گفت: رسیدن راه آهن به کرمانشاه یکی از دیرینه ترین آرزوهای مردم استان کرمانشاه بود.

 

رازانی ادامه داد: آنقدر موضوع راه آهن در کرمانشاه مهم است که رسیدن به توسعه بدون آن بسیار دشوار است.

 

وی یاداور شد: برای شروع رسمی کار راه آهن کرمانشاه و حمل مسافر باید مراحلی همچون رگلاژ ریل ها و انجام کارهای مقدماتی انجام شود.

 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تا پایان سال پروژه های بسیار دیگری در استان افتتاح خواهد شد، گفت: کرمانشاه برای رسیدن به توسعه راه بسیاری پیش رو دارد که در این راه باید خبرنگاران در این راه فعالیت بسیار داشته باشند.
رازانی با بیان اینکه نباید فضای یاس را در جامعه حاکم کرد، اظهارداشت: باید جوانان ما خود را تقویت کنند تا بتوانند در جامعه به خوبی نقش ایفا کنند.

 

وی وضعیت معدل دانش اموزان دوره متوسطه را نامطلوب دانست و گفت: معدل دانش اموزان سال سوم متوسطه در استان کرمانشاه کمتر از ۱۲ است که بسیار نا مطلوب است.

 

استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت رسانه ها در ایجاد امید در جامعه اظهار داشت: رسانه ها و خبرنگاران با انتقال واقعیت ها به جامعه به ویژه نسل جوان امید دهند.

 

رازانی افزود: مسئولان استانی نیز وظیفه جذب منابع و فراهم کردن زمینه پیشرفت را بر عهده دارند و در این مسیر باید خبرنگاران نقاط ضعف را به آنان گوشزد کنند..

 

وی تاکید کرد: من به عنوان نماینده دولت در استان حامی وضعیتی هستم که رسانه ها نقاط ضعف را به خوبی منعکس کنند.

 

استاندار کرمانشاه از رسانه ها خواست به خاطر جاذبه های خیری واقعیت ها را به نحوی دیگر منتقل نکنند و واقعیت ها را به درستی منتقل کنند.

 

رازانی گفت: نباید قلم و رسانه را به توهین و عصبانیت آلوده کنیم، گاهی می بینیم که برخی در سرمقاله های خود با عصبانیت صحبت می کنند که این موضوع درست نیست.

 

وی با بیان اینکه خواننده امروز نیت ها را می فهمد و با آگاهی مسائل را دنبال می کند، افزود: ما مسئولان در شرف و معرض خطا هستیم و رسانه ها به عنوان یک آینده برای ما عمل می کنند.
در این مراسم که به همت خانه مطبوعات و استانداری کرمانشاه برگزار از خبرنگاران استان کرمانشاه تجلیل شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد