چرا من خام گیاه‌خوارم؟ / دکتر رضا حق پرست - تیتر نیوز

من رضا حق پرست،دکترای ژنتیک و اصلاح نباتات، ۴۸ ساله و دوساله که خام گیاهخوار هستم

 

به گزارش تیتر نیوز؛  قبل از خام گیاهخواری بیماریهای شبه میگرن و زانو و مچ درد شدید و حساسیت پوستی و ریفلاکس و ۱۵ کیلو اضافه وزن داشتم. در تابستان ۱۳۹۲ داستان درمان قطعی بیماری ام اس خانم ج.ف. را شنیدم و برایم عجیب و جالب بود که چطور ممکن است بیماری لاعلاجی مانند ام اس بدون داروهای شیمیایی فقط با خام گیاهخواری  و طبیعی کردن سبک زندگی درمان شود.

 

از طریق اینتر نت با کلیپهای شفایافتگان خام گیاهخواری و کتاب خامخواری شادروان آوانسیان ، انجمن تغذیه طبیعی ایران و خانم حسینی مدیر این انجمن( ۱۰ سال خام گیاهخوار)، آقای متوسلانی (۴۰ سالخام گیاهخوار) ، خانم دکتر زرین آذرمتخصص دستگاه گوارش و کبد و متخصص تغذیه  آشنا شدم و خام گیاهخواری را شروع کردم. بطوریکه صبحانه و شام را میوه و سبزیجات خام وجوانه و مغزها میخوردم و نهار را پخته خواری می کردم.

 

این روش نوعی شروع پلکانی خام گیاهخواری می باشد و بعد از سه ماه که اطلاعاتم درمورد مضرات غذاهای حیوانی و پخته و منافع غذاهای گیاهی خام بیشتر شد، بطور مطلق خام گیاهخوار شد.

 

 

در روزهای اول خام گیاهخواری که دوران بحرانی سمزدایی بدن شروع میشود، مشکلات نفخ و گوارشی و سیاهی رفتن چشم و ریزش مو کمی اذیتم کرد، ولی نگرانم نکرد، چون با عوارض موقت سمزدایی  از طریق سایت دکتر زرین آذر و کتاب خامخواری آوانسیان آشنا شده بودم و از تجربیات پیشکسوتان در این مورد درس گرفته بودم.

 

بعد از سه ماه بیماریهام کاملاً درمان شد و ۲۰ کیلو هم وزن کم کردم . الان بعد از حدود ۴ سال خام گیاهخواری من حتی یک روز هم سردرد نداشتم.  عوارض سم زدایی من یک ماه بیشتر طول نکشید اما فقط ریزش مو تا ۵ ماه ادامه داشت و سپس متوقف شد. در طی این چهار سال  مطالب علمی زیادی در مورد دلایل درمان بیماریها با خام گیاهخواری مطالعه کردم.

 

 

کتاب مطالعه چین دکتر کمپبل استاد بازنشسته دانشگاه کرنل آمریکا که  در آن نتایج تحقیقات بلند مدت خود را در رابطه با مضرات غذاهای حیوانی نوشته است،  و کتاب طبیعت طبیب نوشته دکتر لی هوور ( ترجمه خانم شریعت زاده)  و زندگی سالم نوشته  آنتونی رابینز ( ترجمه محمدرضا آل یاسین) را بسیار مفید یافتم. با مطالعه این کتب و تعداد زیادی مقاله و فیلمهای مستند علمی “درمان دیابت با خام گیاهخواری” و “راز طول عمر و تغذیه” و “اهمیت رژیم درمانی” که از شبکه سلامت پخش شد، دلایل درمان بیماریها با خامگیاهخواری و طبیعی رفتار کردن برایم روشن شد و فهمیدم که علت اکثر بیماریها تغذیه و رفتار غیرطبیعی انسان و استرس و اضطراب است.

 

 

فهمیدم که انسان یک خلقت بی مانند و شگفت انگیزخداوند است و در نهادش قدرتی بسیار قوی برای حفظ سلامتی نهفته است که بسیاری از دانشمندان و پیش کسوتان خام گیاهخواری آنرا ” قدرت خود درمانی بدن” میدانند.  فهمیدم که این قدرت یک معجزه الهی در وجود تک تک انسانهاست که متاسفانه با رفتار غلط انسان بسیار ضعیف میشود و بیماری بر انسان غلبه میکند.

 

با آشنا شدن با انجمن تغذیه طبیعی و شرکت در همایشهای این انجمن با شفایافتگان بیماریهای لاعلاج مانند پسوریازیس ، ام اس ، ای ال اس، هپاتیت سی و بی، انواع سرطانها ، دیابت نوع یک و دو و و حتی هموفیلی … با خام گیاهخواری و اصلاح سبک زندگی  از نزدیک آشنا شدم و باورم به اینکه تمام بیماریهای انسان ناشی از غذای ناسالم و غیر طبیعی مانند غذاهای حیوانی و پخته است، که قدرت خود درمانی بدن را به شدت تضعیف میکند، بسیار تقویت شد. پی بردم که غذاهای خام گیاهی ابزار مورد نیازِ قدرت خود درمانی بدن مانند آنتی اکسیدان، انواع ویتامین ، الیاف گیاهی، عناصر معدنی و مواد شیمیایی گیاهی را تامین می کند.

 

 

پی بردم که بدن انسان یک ماشین بسیار پیچیده است، اما کنترل و نگهداری  این ماشین بسیار آسان است، فقط کافیست که با آن طبیعی رفتار و با یاد خداوند دل را آرام کنیم. به این نکته رسیدم که بیماری هشداری به انسان است که  او  را به راه حق بازگرداند، چرا که کسی که بیماری میشود از خداوند شفایش را درخواست میکند و قدر نعمت سلامتی از دست رفته اش رابیشتر میداند. میفهمد که داشته ها و نعمت های بسیار زیادی دارد که خداوند به شکل معجزه آسا در بدن او قرار داده است و او با رفتار و تغذیه غلط خود را به دام بیماری انداخته که نتیجه ناسپاسی و قدرنشناسی است. قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید. 

 

ضمناً در یافتم که  با پختن و کباب کردن و سرخ کردن مواد غذایی، ترکیبات طبیعی غذا های طبیعی که مورد نیاز قدرت خود درمانی است از بین میرود مانند ویتامین ث و ترکیبات سمی مانند هتروسیکلیک آمین ، محصول نهایی گلیکاسیون پیشرفته  یا (AGEs ) و آکریلامید ایجاد می شود که با انواع بیماریها و سرطان مرتبط هستند.

 

با پختن انواع غذا گازهای گلخانه ای زیادی در جو رها میشود که موجب گرم شدن و نابودی تدریجی کره زمین میگردد.

 

 

در حال حاضر دولت طرح ارتقا سلامت را اجرا می کند. این طرح بسیار ارزنده هزینه هنگفتی برای دولت دارد، چون عادتهای غذایی غلط اکثریت مردم عامل بسیاری از  بیماریهاست و هزینه درمان این بیماران بسیار سنگین است.

 

 

اگر مردم ایران حد اقل  دو وعده غذایی صبحانه و شام را خام گیاهخواری نمایند، زندگی بسیار سالمتری خواهند داشت و هزینه اجرای این طرح مهم دولت نیز بسیار کمتر خواهد شد.

 

 

 به خوانندگان عزیز توصیه میکنم برای آشنایی با اصول خام گیاهخواری  و ملاقات با  شفایافتگان  و استفاده از تجربیات ایشان حتماً در همایشهای  انجمن تغذیه طبیعی که در تهران و سایر استانهای ایران برگزار میگردد، شرکت نماید  و در خصوص اصول علمی خام گیاهخواری  بیشترمطالعه کنند.

 

در سایت خانم دکتر زرین آذر در حمایت از خام گیاهخواری مستندات و مقالات علمی ارزنده ای ارایه شده است.
سایت خانم دکتر زرین آذر
فوق تخصص کبد و دستگاه گوارش و متخصص تغذیه
دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
fa.zarinazar.com

 

آدرس کانال تلگرامی دکتر حق پرست 

https://Telegram. me/khod_moraqebati 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد