بیانیه‌ی احزاب اصلاح طلب و اعتدال گرای استان کرمانشاه درباره‌ی وقایع اخیر آموزش و پرورش استان - تیتر نیوز

متن این بیانیه بدین شرح است :

 

فرهنگیان شریف استان کرمانشاه
با سلام و عرض تسلیت اربعین سرور آزادگان جهان حضرت سیدالشهدا(ع) و یاران با وفای ایشان، بر خود لازم می‌دانیم درباره‌ی آنچه که این روزها بر آموزش و پرورش استان می گذرد، مواردی را به جهت تنویر افکار عمومی معروض داریم:

 

 

امروزه کسی از نقش بی‌بدیل این نهاد و آثار آن در توسعه ی کشور، کمترین شبهه ای ندارد.بر همین اساس در جایگاه احزاب و فعالان فرهنگی سیاسی استان، انصاف ندانستیم که در فضای آشفته ی این روزها درباره‌ی مدیریت ارشد مهم ترین نهاد آموزشی استان سکوت کرده و آن را به دست انتخاب های محفلی بسپاریم. شوربختانه امروز معدود افرادی،بر آنند تا خود را نماینده‌ی جامعه‌ی خدوم معلمان معرفی کرده و در صدد انتصاب مدیران سفارشی باشند. این افراد با عدم آگاهی و بی اعتنا به خواست عمومی فرهنگیان، کمترین استقلالی برای این بخش قائل نبوده و نیستند. بنابراین بر خود واجب دانستیم که بار دیگر اعلام نماییم که نسبت به فردای آموزش و پرورش استان بی تفاوت نخواهیم بود. بر همین مبنا مجموعه ی احزاب اصلاح طلب و اعتدال گرای حامی دولت خطاب به برخی جریانات معلوم الحال موراد زیر را اعلام می کنیم:

 

 

۱- جدا از قضاوت در باره‌ی اشخاص معرفی شده،چنانچه لازم باشد مدیری جدید به عرصه ی آموزش و پرورش استان معرفی گردد بایستی مورد وفاق و وثوق قاطبه ی فرهنگیان عزیز به عنوان صاحبان اصلی این حوزه باشد و هر گونه تشکیل محافل قدرت طلب به نمایندگی از فرهنگیان استان را فاقد وجاهت می دانیم.

 

 

۲- در شرایطی که باور دمیدن روح تازه در کالبد مدیریت آموزش و پرورش استان بر همگان محرز گردیده است؛ تلاش برای ابقا و جایگزینی برخی مدیران ارشد کنونی که در زمان مدیریت خود نتوانسته اند تغییرات مطلوبی در حوزه ی تعلیم و تربیت استان ایجاد نمایند را نماد بی تدبیری دانسته و محکوم می دانیم.

 

 

۳- ضمن احترام به شخصیّت های حقیقی و سیاسی، بایسته است همگان در فضایی توأم با حس شایسته سالاری، حریم مدرسه و فرهنگیان صبور را پاسداری نموده و انتخاب مدیر ارشد این حوزه را، به عنوان حق اولیه‌ی آنان بدانیم.

 

 

۴- برخی اشخاص و تشکل های صنفی را در ناکامی های فعلی نظام آموزشی استان مسئول می دانیم و هرگز آنها نماینده‌ی فرهنگیان ندانسته و توصیه می کنیم بیش از پیش به نظر قاطبه ی دلسوزان استان توجه جدی نموده و با پرهیز از طرح کاندیداهای محفلی، به ایجاد زمینه‌ی مناسب برای گزینش اصلح از سوی مراجع ذیصلاح با دیگر جریانات همفکر و همسوی دولت، کمک نمایند.

 

 

۵- ضرورت دارد جدا از احزاب و فعالان سیاسی، تیمی متشکل از مدیران، اساتید و فرهنگیان فرهیخته که مشروعیت و مقبولیت لازم برای اظهار نظر درباره‌ی این موضوع را دارند، تشکیل شود و در این رابطه تصمیمی اتخاذ نمایند که مورد تأیید قاطبه‌ی دلسوزان این عرصه باشد.
و من الله التوفیق و علیه التکلان

 

امضا کنندگان بیانیه عبارتند از:

 

۱- جامعه ی دانشجویان و دانش آموختگان کرمانشاهی (جاداک)
۲- حزب اراده ی ملت شهرستان کرمانشاه
۳- مجمع هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان کرمانشاه
۴- مجمع فرهنگیان ایران اسلامی منطقه کرمانشاه
۵- سازمان عدالت و آزادی استان کرمانشاه
۶ – حزب آزادی شاخه استان کرمانشاه
۷- حزب کارگزاران سازندگی شاخه کنگاور
۸- حزب اسلامی کار استان کرمانشاه
۹- کانون همبستگی فرهنگیان ایران شاخه کرمانشاه
۱۰- جبهه تدبیر و توسعه ی ایران اسلامی استان کرمانشاه
۱۲- حزب توسعه استان کرمانشاه
۱۳- حزب اعتماد ملی استان کرمانشاه
۱۴- حزب مردمسالاری استان کرمانشاه
۱۵- ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان حامی دکتر روحانی شهرستان اسلام آباد غرب
۱۶- ستاد انتخاباتی اعتدال و توسعه دکتر روحانی شهرستان کنگاور
۱۷- ستاد دانشگاهیان اصلاح طلب حامی دکتر روحانی کرمانشاه

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد