دستگیری قاتل کرمانشاهی اهل اسلام آبادغرب در ترکیه /محکومیت به ۳۰ سال زندان /پدر مقتول :باید به ایران منتقل و قصاص شوند - تیتر نیوز
 

 

به گزارش تیتر نیوز به نقل از جوان آنلاین؛ دو پسر ایرانی پس از قتل دوست‌شان در یکی از شهرهای ترکیه جسد وی را سه روز در یخچال نگهداری کرده و سپس آن را در حاشیه شهر دفن کردند. مأموران پلیس ترکیه با هوشیاری مردی رهگذر جسد را از قبر خارج کرده و با پیگیری خانواده مقتول، دو متهم را بازداشت کردند. 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار ما، صبح دیروز مرد میانسالی به دادسرای امور جنایی تهران آمد و از دو پسر جوان به اتهام قتل پسر ۳۰‌ساله‌اش در کشور ترکیه شکایت کرد.  شاکی در توضیح ماجرا به قاضی پرونده گفت: ما اهل شهرستان کرمانشاه هستیم. پسرم ماردین، دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی بود تا اینکه دو سال قبل تصمیم گرفت برای کار و زندگی به کشور ترکیه برود. ماردین همه امید زندگی‌ام بود و دوست داشتم عصای پیری‌ام باشد و از طرفی هم دوست نداشتم هیچ وقت از من دور باشد و همیشه نگرانش بودم. به همین دلیل از همان ابتدا که متوجه تصمیمش شدم مخالفت کردم، اما او اصرار داشت برای ادامه زندگی به ترکیه برود. هر چقدر تلاش کردم او را از رفتن به ترکیه منصرف کنم فایده‌ای نداشت. حتی با او قهر کردم تا به این بهانه پیش من بماند، اما او به ترکیه رفت و در شهر بالیکسیر خانه‌ای اجاره کرد و در یک نانوایی مشغول به کار شد.‌ پس از این ارتباط من و ماردین قطع شد، اما همسرم هر روز با او از طریق تلفن و شبکه‌های مجازی در ارتباط بود و من از این طریق در جریان احوال پسرم بودم. در این مدت من با یکی از دوستان صمیمی ماردین که او هم در ترکیه بود ارتباط داشتم و از اوضاع زندگی پسرم با خبر بودم. 
    

 

پیگیری سرنوشت پسرم در ترکیه 

 

مدتی گذشت تا اینکه ماردین به من تلفن زد و آشتی کرد. او از زندگی و کار در ترکیه راضی بود و گفت به تنهایی زندگی می‌کند و قرار بود در فرصت مناسب برای دیدن من و مادرش به ایران برگردد. ارتباط تلفنی و فضای مجازی ماردین با من ومادرش ادامه داشت تا اینکه از اواخر مهرماه ناگهان ارتباطش با ما قطع شد. مادرش خیلی نگرانش بود و احتمال می‌داد برای او اتفاق ناگواری رخ داده باشد و به همین خاطر از من خواست تا با هم به ترکیه برویم و خبری از ماردین بدست آوریم. ما هیچ آدرسی از او نداشتیم و تنها ارتباط ما دوست ماردین در ترکیه بود. من وهمسرم اوایل مهرماه امسال به ترکیه و به سراغ دوست ماردین رفتیم. دوست پسرم گفت که مدتی است از ماردین خبری ندارد. او گفت که دو پسر جوان ایرانی مدتی است هم خانه ماردین شده‌اند. دوست ماردین ما را به خانه او برد، اما خبری از پسرم نبود و دوستان هم اتاقی‌اش که یکی اهل شهرستان اسلام آباد غرب و دیگری اهل استان اصفهان بودند مدعی شدند چند روز قبل وقتی در خانه خواب بودند ماردین از خانه بیرون رفته و دیگر به خانه بر نگشته است. از تناقض‌گویی حرف‌هایشان متوجه شدم که آنها دروغ می‌گویند و از سرنوشت پسرم با خبر هستند. همچنین احتمال دادم برای پسرم اتفاق ناگواری رخ داده است به همین دلیل بلافاصله با دوست ماردین به اداره پلیس رفتیم و گم شدن ناگهانی پسرم را اطلاع دادیم. 
     

 

کشف جسد ماردین در شهر بورسا 

 

وی ادامه داد: پس از طرح شکایت مأموران پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای پیدا کردن پسرم آغاز کردند و همچنین پرونده افراد پیدا شده و اجساد کشف شده را بررسی کردند تا اینکه به پرونده کشف جسد پسر جوانی رسیدند که شباهت زیادی به ماردین داشت. افسر پرونده به ما گفت که اواخر شهریور ماه شهروندی از اهالی شهر بورسا به مأموران خبر داده بود که دو پسر جوان جسدی را با خودرویی به بیابان‌های اطرف شهر منتقل کرده و در حال دفن کردن هستند. مأموران با اعلام این خبر بلافاصله در محل حاضر می‌شوند که دریافتند دو پسر جوان پس از دفن شی‌ای آنجا را ترک کرده‌اند. این افسر در ادامه به ما گفت: پس از این مأموران محل دفن را می‌کنند که جسد پسر جوان ناشناسی کشف می‌شود. افسر پرونده وقتی متوجه شباهت جسد کشف شده با ماردین شد ما را به پزشکی قانونی فرستاد و ما جسد پسرمان را درسردخانه پزشکی قانونی شناسایی کردیم. پزشکی قانونی پس از انجام آزمایش دی.‌ان.‌ای جسد ماردین را برای دفن تحویل ما داد و ما هم جسد را به ایران منتقل و در شهر خودمان دفن کردیم. 
     

 

دستگیری دو هم اتاقی به اتهام قتل 

 

شاکی در حالی که اشک پهنای صورتش را پوشانده بود، ادامه داد: پس از شناسایی جسد پسرم و با توجه  به تحقیقات پلیسی من از دو هم اتاق پسرم به اتهام قتل شکایت کردم. دو متهم وقتی متوجه شکایت من شدند به مکان نامعلومی گریختند، اما مأموران در دو عملیات پلیسی دو متهم را بازداشت کردند. 

 

    
عکس دو متهم در روزنامه‌های ترکیه چاپ شد

 

عکس دو متهم هنگام دستگیری از سوی مأموران پلیس در روزنامه‌های ترکیه‌ای چاپ شد و روزنامه حادثه قتل پسرم را شرح دادند.  دو پسر پس از دستگیری ‌ در بازجویی‌ها ابتدا منکر قتل ماردین شدند، اما وقتی با مدارک و شهادت شاهد عینی روبه‌رو شدند ناچاراً به قتل اعتراف کردند. 
    

 

قتل ماردین به خاطر نظافت منزل 

 

یکی از متهمان گفت: دو ماه قبل از حادثه همراه دوستم برای کار از ایران به ترکیه آمدیم. از آنجایی که جایی برای زندگی نداشتیم از طریق یکی از دوستانم به ماردین معرفی شدیم و قرار شد مدتی هم اتاق او باشیم تا برای خودمان خانه‌ای اجاره کنیم. ماردین پسر تمیز و منظمی بود، اما ما خیلی به تمیزی و نظم اهمیتی نمی‌دادیم. حدود ۴۵‌روزی از هم‌اتاقی ما گذشته بود تا اینکه شامگاه ۲۶ شهریور‌ماه ماردین از محل کار به خانه آمد. خانه خیلی به هم ریخته بود که ماردین به ما اعتراض کرد و چرا خانه را نظافت نکرده‌ایم. همین موضوع باعث درگیری ما شد که دوستم با مشت به سرش کوبید و من هم عصبانی شدم و دو ضربه چاقو به او زدم.  متهم ادامه داد: وقتی ماردین فوت کرد از ترس جسد او را سه‌روز در یخچال خانه نگهداری کردیم تا اینکه تصمیم گرفتیم جسد را به شهر دیگری بردیم و در بیابان‌های اطراف آن دفن کردیم. 
   

 

متهمان به ۳۰ و ۱۵‌سال حبس در دادگاه محکوم شدند 
شاکی در پایان گفت: متهمان پس از اعتراف در دادگاه جنایی ترکیه محاکمه شدند و متهم ردیف اول به اتهام قتل عمد به ۳۰‌سال حبس و متهم ردیف دوم به ۱۵‌سال حبس محکوم شد.  من الان به دادسرا آمده‌ام و از دو متهم دستگیر شده به اتهام قتل پسرم شکایت دارم و برای آنها درخواست قصاص می‌کنم و از مسئولان درخواست دارم زمینه انتقال دو متهم به ایران را فراهم کنند تا در دادگاه ایران به قتل پسرم محاکمه شوند.  پس از طرح این شکایت قاضی پرونده دستور تحقیقات و رسیدگی به این پرونده را صادر کرد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد