تشریح نخستین جلسه دادگاه پرونده موسوم به مکتب فرش،گلیم و گبه کرمانشاهان - تیتر نیوز

تشکیل نخستین جلسه دادگاه پرونده موسوم به مکتب فرش،گلیم و گبه کرمانشاهان

 

دانیال هودرجی معاون رئیس کل دادگستری استان و سخنگوی این پرونده بااعلام أین خبرگفت:

 

پس از ماهها کار شبانه روزی و تحقیقات ،دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه باصدور قرار جلب به دادرسی وکیفرخواستی با عناوین سه گانه

 

١– مباشرت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و حیف و میل اموال مردم

٢مباشرت در کلاهبرداری  از طریق فریب مردم

٣پولشویی

این پرونده ی پرماجرارا در١۵٠  جلد و ١٢٢٠٠٠ صفحه روانه دادگاه کرد.

 

مطابق ابلاغ قبلی ،نخستین جلسه دادگاه در ساعت ٩ صبح روز ٩۶/١١/٢٣ به صورت علنی باحضور متهمین ووکلای ایشان و جمعی از شکات پرونده و وکلای ایشان برگزارشد.

 

به سبب حجم بسیار زیاد پرونده و تعدد عناوین مجرمانه آن، اولین جلسه دادگاه پس از تذکرات قانونی رئیس دادگاه و معرفی متهمین ، صرفا به قرائت ،تشریح و ذکر مصادیق عملیات های مجرمانه ی معنون در کیفرخواست اختصاص یافت.

 

ارایه کیفرخواست سه ونیم ساعت به طول انجامید که ادامه کار محکمه به  جلسه بعدی درروز ٢۴ بهمن موکول شد.

 

هودرجی ادامه داد:

 پرونده ی موصوف ١٣٠٠٠ شاکی دارد که طبعا همه شکات و مالباختگان مایلند در جلسه دادگاه حضور داشته باشند اما به سبب فقدان امکان فیزیکی این حجم از حضور ، دستگاه قضائی در رایزنی با کانون وکلا و مشاورین ماده ١٨٧  تمهیدی اندیشیده که برای همه مالباختگان وکیل  معاضدتی معرفی شود که بحمدالله این موضوع بادقت کامل وتعرفه ١١۴ وکیل رایگان انجام یافته است. به همین دلیل در متن ابلاغیه وقت رسیدگی به شکات عنوان شده است که حضور ایشان اختیاریست و علی رغم ملاحظه و غبطه اموال مردم توسط دستگاه قضا به جهت حضور این وکلای محترم نیز جای هیچ گونه دغدغه و نگرانی برای شکات از حیث حضور در جلسات دادرسی باقی نمانده است. وی در پاسخ به این سؤال که آیا از سوی دادگاه،حضور نیافتن شکات به منزله انصراف آنها از پیگیری حقوق خود تلقی نمیشود؟ گفت : مطلقا چنین شائبه ای مبنای قانونی ندارد و حضور وکلای محترم این عزیزان برای پیگیری روند محاکمه کفایت میکند.

 

وی خاطرنشان ساخت علی رغم این مساله و با وجود حضور وکلای محترم مالباختگان ، دستگاه قضائی  اهتمام حداکثری ورزیدتا حتی الامکان تعدادی از شکات پرونده نیز در جلسات دادرسی حاضرشوند . که درهمین راستا با پوشش صوتی تصویری در تمام سالنهای  طبقات محاکم تجدیدنظر استان و نیز پوشش صوتی در محوطه این ساختمان، امکان حضور قریب به هزار نفر از این عزیزان را در نخستین جلسه دادگاه فراهم ساخت. که همین میزان از حضور و تدابیر مربوط به آن برگزاری  این دادگاه را درکشور منحصر به فرد کرده است

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد